Deneyimimiz çerçevesinde özellikle yeni yazarlar keşfetmek, söyleyecek yeni sözü olanların seslerini duyurmak konusunda elimizden geldiği kadar özenli olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla sizlerden gelecek önerilere her zaman açık olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Şayet yayımlanması için önermek istediğiniz bir çalışmanız varsa öncelikle dosyanızı editörlerimizin incelemesi gerekiyor. Edebiyat, kurmaca, edebiyat dışı, deneme, şiir, kişisel gelişim çalışmalarınızı bize gönderebilirsiniz.

Süslü Parantez ismi, kapsayıcı nitelikte bir ifadeden anlam kazanmıştır. Toplayıcı, bir araya getirici bir ifade dizisidir. {edebiyat, sanat, bilim, sosyoloji, felsefe} alanlarını hedefleyen, yaratım gücüne inanan, yenilik başlatan yayıncılık ilkelerimizle bütünleşen; tüm pozitif bilimleri bir araya getirme gayretimizdir.
Süslü Parantez yayınları edebiyat eserleri yayınlayarak, yenilikçi ve benzersiz kitaplar ortaya çıkararak hızlı bir gelişim sağlamış ve vizyon hedeflerini hız kesmeden yerine oturtmuştur. Okur ve yazar arasındaki ilişkiyi dijital alanda uçsuz bucaksız imkânlarla buluşturmuş, yazarlarını ulaşılmamış her yere götürmeyi başarmıştır.

Kâğıt kalitesi, baskı imkânlarının tasarımın gücüyle birleşmesiyle dizgi konsepti oluşturmuş kitap kapaklarına benzersiz çizimler kazandırarak yeniği müjdelemeyi heyecan ve mutlulukla açığa çıkarmıştır. Birbirinden başarılı, genç, yaratım gücü yüksek editörlerle eserleri birbirinden etkili metinlere dönüştürmeyi görev edinmiştir.

Dağıtım ağını genişletmiş, Türkiye’nin her yerine kitaplarını ulaştırmış kitap girmeyen evlere dahi girmeyi başarmıştır. Gerek popüler yayın dağıtım şirketleri gerekse kendi proje ofislerinde başlattıkları fikirlerle yeni dağıtım ağları örmeyi başararak, on yıllar sonrasına iz bırakacak yayıncılık deneyimi başlatmıştır.

İşte bizim hikâyemiz ve serüvenimiz böyle başladı, heyecan ve aşkla yolculuğumuza devam ediyoruz. Süslü Parantez’in içinde olmak isteyen yazarlara, okurlara ulaşmak için inanılmaz bir çaba harcıyoruz. Bunu yapmaktan çok mutluyuz, seninle daha da güçlü olacağız. Farkındayız nereye baksanız yayınevi görüyorsunuz, buna rağmen bu yayınevlerine yolladığınız dosyalarınıza gerekli özenin gösterilmediğini ve olumlu/olumsuz bir cevap dahi alamadığınızı biliyoruz. Yayıncılığı yeni baştan yazmaya geliyoruz.